2 Aralık 2010 Perşembe

Bu gökdelende sadece 5 kişi yaşayacakHindistan'ın en zengini, dünyanın dördüncü zengin işadamı Mukesh Ambani, Mumbai’de değeri 1 milyar dolar olduğu belirtilen dünyanın en pahalı yeni evine taşınmasını verdiği bir davetle kutladı.

Hindistan medyasının haberinde, “21’inci yüzyılın Tac Mahal’i” olarak adlandırılan ve yüksekliği 170 metreden fazla olan 27 katlı gökdelen evi ‘Antila’nın açılış davetine yaklaşık 80 kişinin katıldığı belirtildi. Ambani, bu evde eşi ve 3 çocuğu ile oturacak.

Dokuz asansörlü evde, sağlık kulübü, jimnastik salonu, dans stüdyosu, balo salonu, konuk odaları, çok sayıda dinlenme odası, 50 kişilik sinema salonu, katlarda bahçeler, 3 adet helikopter pisti ve 160 araçlık kapalı otopark bulunuyor.

Forbes’in dünyanın en zenginleri listesinde dördüncü sırada yer alan 53 yaşındaki Ambani’nin 27 milyar dolar serveti bulunuyor.

Ambani’nin sahibi olduğu şirketler petrokimya, petrol ve doğalgaz sektörlerinde yer alıyor. Başkanlığını da üstlendiği Reliance Industries, Hindistan’ın en değerli şirketi konumunda bulunuyor.

Evin ilk elektrik faturasının 150 bin dolar olduğu belirtilirken, evde 600 çalışan görev yapıyor.