20 Aralık 2010 Pazartesi

Edirne'de Dev Fare Yakalandı80 cm boyunda ve 5 kg ağırlığındaki dev fare görenleri şaşırttı.


EDİRNE’de Meriç Nehri kenarında ıslah çalışmaları yapılan kum ocağında yakalanan yaklaşık 80 santim boyunda ve 5 kiloluk dev fare görenleri şaşırttı.

Meriç Kum Ocağı şantiye şefi Ahmet Yılmaz, dün sabah işyerine geldiğinde büyük bir fareyi köpeklerin kovaladığını gördüğünü söyledi. Kurt köpeklerinden birinin fareyi ısırarak öldürdüğünü söyleyen Yılmaz, hayvanın ender rastlanan bir tür ya da mutasyona uğramış olabileceğini belirtti.

Yılmaz şunları kaydetti: “Dün sabah erken saatlerde kum ocağına geldiğimde köpeklerin bir şeyi kovaladığını gördüm. Merakla yanına gittiğimde köpekler pek yanına yaklaşamıyordu. Kurt köpeklerinden biri fareyi yakaladı ve öldürdü. Böyle bir fare ne gördüm ne de duydum.

Fare olduğunu düşünüyoruz, 80 santim boyunda ve 5 kiloluk. Biz internette araştırdık böyle bir şey göremedik. Böyle bir hayvandan herkes korkar, bu gibi hayvan küçük bir çocuğu yer, insana bile saldırabilir.

Bunun inceleme altına alınmasını istiyoruz.” Ahmet Yılmaz, kum ocağındaki kurt köpeğinin yavrularını korumak için fareye saldırdığını tahmin ettiğini söyledi. Yılmaz, nehir kenarındaki kum ocağında buna benzer ancak daha küçük farelere rastladıklarını ifade etti.