27 Mart 2012 Salı

Hotfile'dan free hesap ile aynı anda 8 part indirmek

Şu sıralar en popüler upload sitelerinden biridir hotfile fakat tarayıcı ile free hesaptan download yapanlar için tam bir işkence olmakla beraber flashget vb. tarzı programlar ile hız konusunda ufak da olsa iyileştirmeler yapılabilir.

Peki Flashget'ten free hesap ile aynı anda 8 partı nasıl indirebilirsiniz?

Bu konuya değinmeden önce neden 1-2 değilde 8 partı aynı anda nasıl indiriyorum bunu anlatayım. Hotfile'ın free hesaplara atadığı hızlar vardır. Bu hızlar bölge ve dosyanın o an ki indirilme yoğunluğuna göre değişir. Upload edilen dosya yavaş bir datacenter'daysa indirme işleminiz tam bir kısır döngüye girer.

İndirme işlemine başlayalım, kendinize 8 part'lık hotfile linkleri bulun ve bir kenara not edin.
Flashget'i kurun ve ayarlar kısmından en fazla kaç adet bağlantıya izin verilsin yazan yeri 8 olarak değiştirin.
Sekmelerde Sol üst tarafta "New" butonuna basın automatic olan yeri manuel olarak işaretleyin ve save default butonuna tıklayın.
Flashget yapılandırması tamamdır. Şimdi not aldığınız 8 partı da tarayıcıya yapıştırın (Her part ayrı sekmede olsun).
15 saniye beklettikten sonra size asıl indirme bağlantısını verecek, bu bağlantıya sağ tıklayın, bağlantı konumunu kopyala dedikten sonra flashget'e girip new butonuna tıklayın o zaten kopyaladığınız linki otomatik olarak algılayacaktır. Okay dedikten sonra indirme işlemi hemen başlamayacaktır ki zaten bizim amacımız da bu. Ayarlardan manuel olarak başlat seçmiştik.
Bu şekilde bütün linkler için aynı şeyi yapacaksınız. 8 partı da flashget'e aldıktan sonra start all diyorsunuz ve bütün partlar için aynı anda istek gönderdiğinden sistem bunu algılayamıyor daha doğrusu tek bir dosyaya istek yapıldı şeklinde algıladığı için bütün partlar aynı anda indirilmeye başlıyor.

İşlem başladığında mesela 8mbit bir bağlantı için örnek verelim;

part1.rar = 150kb
part2.rar = 100kb
part3.rar = 250kbhttp://www.blogger.com/img/blank.gif
part4.rar = 150kbhttp://www.blogger.com/img/blank.gif
part5.rar = 200kb
part6.rar = 150kb
part7.rar = 100kb
part8.rar = 100kb

Hızlar bu şekilde olacak ve hepsi aynı anda inecektir.

Kaynak: Hotfile'dan free hesap ile aynı anda 8 part indirmek